گوشی های هوشمند پرچمدار در سال ۲۰۱۷ و آشنایی با نام و مشخصات هر کدام از آن ها :

گوشی های هوشمند : معمولا معرفی و رونمایی از گوشی های هوشمند جدید پرچمدار از ابتدای بهار هر سال اغاز می گردد و تا فصل پاییز همان سال نیز ادامه می یابد.

امسال نیز شرکت های بزرگ تولید کننده گوشی های هوشمند از پرچمداران محصولات خود رونمایی کردند .

کمپانی هایی مانند اپل ، سامسونگ ، ال جی ، سونی ، هوواوی ، اچ تی سی و همینطور شرکت های جدید و تازه وارد به این صنعت از جمله وان پلاس و شیائومی .

گوشی های هوشمند پرچمدار در سال ۲۰۱۷ :

در سال ۲۰۱۷ همه ی;شرکت های مطرح و;شناخته شده ی فناوری;مانند هر سال;محصولات پرچمدار و جدید خود را;معرفی نمودند . مهم ترین;تغییری که در بازار;گوشی های هوشمند;اتفاق افتاد به کار بردن صفحه;نمایشی با کمترین حد;حاشیه ها بود که;می توان گفت اکثر;این کمپانی;ها و شرکت های مطرح نیز از ان;پیروی کرده اند .

در این مقاله مختصرا;به توضیح مشخصات ، عملکرد و;ابعاد و ویژگی های;بهترین گوشی های پرچمدار سال ۲۰۱۷ می;پردازیم :

گوشی های هوشمند

گوشی های هوشمند

۱-آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس اپل :

با وجود معرفی این;دو گوشی هوشمند;توسط شرکت اپل می توان;گفت این دو نسخه;با رونمایی آیفون ۱۰ کمرنگ;وکمتر دیده;شدند .

شاید مهم ترین دلیل آن;استفاده از طراحی های;تکراری و بدون تغییر;در گوشی های;آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس باشد.

البته متفاوت از گوشی های هوشمند سه نسل پیش اپل آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس با بدنه ای شیشه ای در بازار عرضه گشتند .

علاوه بر این همانطور که گفته شد با وجود این که طراحی این گوشی های هوشمند جدید مانند سه نسل قبل خود بود ولی بخش سخت افزاری آن ها بهتر شده و ارتقا یافته است. تراشه ان ها نیز A11   با یونیک می باشد .

در کنار این تغییرات کوچک دوربین این دو گوشی نیز پیشرفت هایی کرده است .

۲-آیفون ۱۰ اپل :

همانطور که می دانید آیفون ۱۰ یا آیفون ایکس همراه با دو نسخه دیگر از گوشی های هوشمند اپل وارد بازار شد .

آیفون ایکس نسبت به گوشی های هوشمند قبل از خود با تغییرات وسیعی همراه بود از جمله :

به کار گیری پنل اولد به جای ال سی دی ، حذف سنسور اثر انگشت و جایگزینی فناوری تازه ای به نام فیس آیدی و …

در کنار این تغییرات باید به حذف حاشیه های آیفون نیز اشاره نمود که البته این ویژگی در این چند سال در تمام محصولات اپل تکرار شده است .

استفاده از تراشه A11  بایونیک از مهم ترین تغییر بخش سخت افزاری به شمار می اید که این قسمت را بسیار قدرتمند کرده است .

از ویژگی های چشم گیر و مهم دیگر ایفون ایکس استفاده از دوربین دو گانه در پشت گوشی می باشد که از جمله مزیت های حیاتی ان به حساب می اید .

۳-سامسونگ گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس :

همانطور که اطلاع دارید پس از ایجاد مشکل در گلکسی نوت ۷ این دو گوشی اولین گوشی های پرچمداری بودند که سامسونگ معرفی نمود .

با ورود این دو گوشی به بازار خاطره ی بد گلکسی نوت ۷ کم کم حذف شد و شرکت سامسونگ دوباره توانست روزهای خوشی را تجربه نماید.

ویژگی هایی مانند نمایشگر اولد و خمیده ی بدون حاشیه ، افزایش سایز صفحه نمایش و استفاده انحصاری تراشه اسنپدارگون ۸۳۵ و تراشه اختصاصی اکسینوس ۸۸۹۵ موجب شد منتقدان گوشی های تازه ی سامسونگ را گوشی های خوب و قدرتمندی معرفی کنند و این کمپانی بتواند از فروش ان ها سود خوبی را تصاحب نماید .

همچنین یاد و خاطره ی تلخ گلکسی نوت ۷ نیز کم کم از ذهن هواداران و کاربران حذف گردد .

گوشی های هوشمند

گوشی های هوشمند

۴-اچ تی سی یو ۱۱ :

در گوشی جدید اچ تی سی با وجود این که نمایشگر بدون حاشیه ای نداشت اما در ان از فناوری جالب و جدید استفاده می شود . به این ترتیب که دستورات و فرامین با استفاده از فشاردادن لبه های گوشی به چپ و راست انتقال داده می شوند .

با این حال این طور به نظر می رسد که شرکت اچ تی سی هنوز نتوانسته اوضاع گوشی های خود را در بازار گوشی های هوشمند و رقابت های شدید موجود در ان سرو سامان دهد .

۵-وان پلاس ۵ تی :

وان پلاس از جمله شرکت های تازه وارد به عرصه تولید گوشی های هوشمند به شمار می اید که موفق شده با تولید چند نسخه از گوشی های خود توجهات زیادی را به سمت خود جلب نماید و از این طریق در اکثر بازار های آسیایی شناخته شده شود .

در نسخه های اولیه ی گوشی های وان پلاس می توان فاکتورقیمت را از مهم ترین ویژگی های

انان دانست اما رفته رفته و در گوشی وان پلاس ۵ تی به مراتب این فاکتور کمرنگ گشته و سعی کرده که قیمت گوشی های خود را مطابق با قیمت گوشی شرکت های رقیب قراردهد .

وان پلاس تی پس از ۶ ماه از تولید وان پلاس ۵ وارد بازار شد و با استفاده از تراشه اسنپدراگون که قویترین تراشه در نوع خود به شمارمی آید و هم چنین مزیت هایی مانند شارژ سریع ، بدنه فلزی توانست جایی در بین رقبا باز کند .

گوشی های هوشمند

گوشی های هوشمند

۶-ال جی وی ۳۰ :

در سال ۲۰۱۷ و پس از استقبال و توجه کم به گوشی های هوشمند ال جی مانند جی ۵ و جی ۶ این شرکت تمام تلاشش را کرد تا با تغییرات وسیعی را در نسخه ی جدید محصول خود ارائه دهد .

ال جی در نمایشگاه ایفا از پرچمدار گوشی های خود یعنی وی ۳۰ رونمایی کرد .

مهم ترین ویژگی این گوشی نمایشگر تمام صفحه و استفاده از تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ می باشد.