گلکسی نوت ۸ با قلم خاص خودش می‌تواند کارهای بسیار زیادی انجام دهد. قلم S Pen یکی از نقات قوت این تلفن همراه هوشمند به حساب می‌آید و همانند خود گوشی از استاندارد IP68 بهره می‌برد و ضد آب و ضد گرد و غبار است. این ویژگی باعث می‌شود که هنرمندان از جمله  نقاشان، کاریکاتوریست‌ها، معماران بتوانند در شرایط مختلف از این گوشی و قلم آن استفاده کنند.

حالا گوشی گلکسی نوت ۸ شرکت سامسونگ می‌تواند مانند یک ابزار نقاشی عمل کند. این گوشی با صفحه نمایش ۶٫۳ اینچی خودش و قلم S Pen دنیایی از قلم‌موها و مداد رنگی‌ها را پیش روی کاربران قرار می‌دهد. نوآوری‌های سامسونگ در گلکسی نوت ۸ به ویژه بهبود قلم S Pen، این گوشی‌ هوشمند را به ابزاری ارزشمند برای شیفتگان طراحی و نقاشی تبدیل کرده است. سطح حساسیت فشار ۴۰۹۶ و قطر ۰.۷ میلی‌متری نوک قلم، ظرافت و دقت بیشتری را برای طراحان و نقاشان فراهم کرده است.

اگر عکاسی و فیلمبرداری با ورود گوشی‌های هوشمند از فرآیندی طولانی مدت به کاری آسان و سریع تبدیل شد. حالا این گلکسی نوت ۸ است که با ورود خود فرآیند به ظاهر دشوار و پرزحمت طراحی و نقاشی را به کاری آسان نه تنها برای متخصصان حرفه‌ای که برای همگان تبدیل کرده است.

نکته جالب توجه از زمان عرضه گلکسی نوت ۸ تاکنون برای بسیاری از طراحان، کاریکاتوریست‌ها، گرافیست‌ها، معماران و… همین کوتاه شدن زمان طراحی و در دسترس بودن همیشگی ابزار طراحی حتی در زیر برف و باران است.

قلم S Pen نوت ۸ با ظریف‌تر شدن ابعاد نوک و بدنه، حساسیت بیشتر در برابر فشار و مقاومت در برابر نفوذ آب و گردوغبار، احساسی راحتی یک قلم واقعی و امکانات دیجیتالی متنوعی را برای علاقه‌مندان و شیفتگان طراحی و نقاشی فراهم می‌کند.