این گزارش‌ها که توسط وب سایت تایوانی Economic Daily News به نقل از یک تحلیل گر دانمارکی به نام Jialin Lu منتشر شده است، نشان داده‌اند که لنز سوم در آیفون‌ها امکان تشخیص سه عمق و زوم دوربین آیفون‌ها را بهبود خواهد داد.

Lu بر است باور است که لنز سوم به آیفونها سیستم تشخیص سه بعدی را از طریق «دید استریوسکوپیک» بهبود می‌دهد. بر همین اساس آیفون‌ها با دو سنسور قادر به دریافت تصاویر از یک شی‌ء مشخص از زاویه‌های مختلف می‌شود که در نهایت، آیفون می‌تواند فاصله دقیق خود با شی‌ء مورد نظر را تشخیص دهد.

در این گزارش آمده است که دوربین با لنز سه گانه، همانند دوربین ترودپت که در آیفون ایکس تعبیه شده است، به کاربران اجازه تشخیص سه بعدی اشیا را می‌دهد. اپل با استفاده از این قابلیت می‌تواند دقت فناوری واقعیت افزوده به کار رفته در آیفون‌ها را افزایش دهد. اپل تصمیم دارد تا با استفاده از لنز سوم، علاوه بر افزایش کیفیت دوربین آیفون‌ها، رقابت جدیدی را با شرکت هواوی و پرچم‌دار جدید این کمپانی شروع کند.

هواوی به تازگی از پرچم‌دار جدید خود با عنوان P20 به همراه دوربین سه گانه رونمایی کرده است. گزارش چند هفته پیش بلومبرگ حاکی از آن بود که همین مسئله باعث شده تا اپل تصمیم بگیرد تا در سال ۲۰۱۹ آیفون‌ها را به لنز سوم مجهز کند.

تیم کوک نیز به عنوان مدیر عامل شرکت اپل بارها اعلام کرده که اپل به فناوری واقعیت افزوده و محتوای مبتنی بر آن علاقه قابل توجهی دارد و به همین دلیل، این کمپانی تصمیم دارد تا با توسعه محصولات قدرتمندتر در این زمینه موفق‌تر از گذشته عمل کند. همین ادعای تیم کوک، می‌تواند نشانه‌ای از تلاش اپل برای تولید آیفون‌ها با لنز سوم باشد.

 کاربرد لنز سوم در آیفون‌ها مشخص شد