چند ویژگی سیستم عامل ios 11 در محصولات اپل:

چند ویژگی سیستم عامل ios 11 در محصولات اپل:در کنفرانس معرفی محصولات اپل در مورد ویژگی ها و قابلیت های محصولات جدید با سیستم عامل ios 11 ,به طور دقیق صحبتی صورت نگرفت;و بیشتر تمرکز در این کنفرانس بر روی macOS بود, اما در توضیح برخی از قابلیت ها و اپلیکیشن های اضافه شده ;در این کنفرانس در قالب یک اسلاید به نمایش گذاشته شد.;البته این نمایش که بر عهده ی مدیر ارشد نرم افزار شرکت اپل  به نام کرگ فدریگی بود;در مورد جزئیات محصولات حرفی زده نشد; و بررسی محصولات اپل با دیدی عمقی صورت نگرفته بود.;در اینجا به برخی قابلیت های محصولات تولید شده اپل با سیستم عامل ios 11 می پردازیم.

تایپ کردن برای فرمان به سیری (Siri):

استفاده از دستیارهای دیجیتال ممکن است;در ابتدا برای شما جذاب و مفید باشد,; ولی پس از مدتی این کار برای شما خسته کننده خواهد شد. ;بنابراین اگر سازنده ها و طراحان بتوانند راه ارتباط با این دستیار های دیجیتالی را ساده تر کنند,; قطعا مورد استقبال کاربران قرار خواهد گرفت.;شرکت اپل یکی از پرطرفدارترین قابلیت های ارتباط به وسیله ی هر دستیار هوشمندی را به سیری (siri),;اضافه کند. در محصولات اپل با سیستم عامل ios 11 این قابلیت; را به کاربر می دهد;; که به جای صحبت کردن با سیری ,درخواست ها و فرمان های خود را با تایپ کردن اعلام نمایند.

پشتیبانی سیستم عامل ios 11 از QR Code :

بر خلاف اکثر نقاط دنیا کد های QR در آمریکا از محبوبیت زیادی برخوردار نیستند.;به همین دلیل در نسخه های قبلی محصولات اپل با سیستم عامل پایین تر اپل توانسته بود ;محصولات خود را با کد های QR Code  با فروش خوبی به بازارعرضه کند ;و با مشکلی مواجه نشود. اما این شرکت قصد داشت ;در نمونه های تولید شده ی خود به طور رسمی از QR Code  پشتیبانی کند. کاربران این احتمال را می دادند ;که این پشتیبانی در سیستم عامل های ios 11 صورت بگیرد. و این پشتیبانی به قابلیت های دیگر سیستم عامل ios 11  اضافه شود.; و این موضوع به این معنا بود که برای اسکن کردن کد های QR Code  دیگر نیازی به اپلیکیشن های متفرقه نداشته باشید.

قابلیت استفاده یک دستی در محصولاتی با سیستم عامل ios 11 :

بعد از تولید محصولات اپل با سیستم عامل ios 8 شرکت اپل اجازه ی ساخت کیبورد را به دولوپرها داد;, این کیبورد ها بیشتر برای آیفون ها و آیپد ها کاربرد داشتند;;. پس از آن این شرکت محبوب ترین کیبورد ها را که با استقبال خوبی از سوی کاربران رو به رو شدند; انتخاب کرد, و ویژگی این کیبورد ها را مانند (استیکر ها و اپ ها ) را به قابلیت iMessage  محصولات خود اضافه کرد;. قابلیت یک دستی که یکی دیگر از ویژگی های ios 11  می باشد;; به صورتی است که این امکان را به کاربر می دهد;; تا کیبورد دستگاه خود را در سمت دلخواه نمایشگر فشرده کند , این قابلیت در اپلیکیشن Maps  نیز استفاده شده است ;;که باعث کار کردن ساده با دستگاه می شود.

امکان ضبط تصاویر صفحه نمایش: (ساخت تصاویر متحرک  GIF)

سامسونگ در نمونه های جدید تلفن های همراه خود امکان ضبط  از محتوای صفحه نمایش را به کاربران می داد ;, ازطرفی  اپل در رقابت تنگاتنگ با شرکت سامسونگ می باشد;, به همین علت  در محصولات جدید خود با سیستم عامل ios 11  این قابلیت رابه دستگاه ها اضافه کرد. و امکان ساخت تصاویر (GIF) را در اختیار کاربران قرار میداد.

امکان طراحی و تایپ روی اسکرین شات (تصاویر گرفته شده از نمایشگر دستگاه ) :

شرکت اپل برای پیش نمایش آیپد پرو ها قابلیتی را معرفی کرد;, که این امکان را به کاربران می داد که نوشتن و علامت گذاری را روی عکس گرفته شده از صفحه نمایش به  سادگی انجام دهند.

 

چند ویژگی سیستم عامل ios 11 در محصولات اپل

در این نمونه از محصولات تولید شده به جای اینکه برای نوشتن و طراحی روی عکس های گرفته شده از نمایشگر به گالری تصاویر بروید می توانید همان زمان عکس را ویرایش کنید و چیزی که در ذهن دارید روی عکس بکشید و یا بنویسید.

طراحی  نسخه به روز شده اپلیکیشن Podcasts :

طراحی اپلیکیشن های سیستم عامل ios11 به طور کلی تغییر پیدا کرد, اپ استور این دستگاه نیز اینگونه می باشد; به این صورت اپلیکیشن Podcasts  نوعی فروشگاه مستقل می باشد.; و برای کاربران موضوع عجیبی نمی باشد. اپل همواره مشکل پیدا کردن پادکست را در اپلیکیشن پادکست; را داشته است ,که به وسیله ی طراحی جدید توانسته است این مشکل را حل کند.

استفاده  ۳D Touchبرای تغییرات در سافاری:

اگر قصد داشته باشیم پس از مدتی با آیفون خود از سافاری استفاده کنیم ;زمان زیادی طول می کشد; که شیوه ی دسترسی به محل تغییر تب را تنظیم نمایید. ;شرکت اپل قصد دارد با استفاده از قابلیت لمس سه بعدی میان تب ها در سافاری را ساده تر کند.

قابلیت  ۳D Touchدر سیستم عامل IOS 11 :

اپل در سیستم عامل ios 11  امکان استفاده از تاچ سه بعدی به صورت ویژه ای گسترش داد, در این سری از محصولات قابلیت ۳D Touch  به عنوان میان بر برای امکاناتی مانند   LOOK UP به کار گرفته خواهد شد;. این تاچ سه بعدی همچنین در iMessage  کاربرد ویژه ای پیدا کرد. ;که از بین این قابلیت ها می توان به امکان به اشتراک گذاشتن  URL  با استفاده از تاچ سه بعدی اشاره کرد.

قابلیت NFC  در محصولاتی با سیستم عامل IOS 11 :

در نسخه های قبلی آیفون با سیستم عامل پایین تر قابلیت NFC محدودیت زیادی را برای کاربران ایجاد می کرد. ;اما قابلیت  NFC  برای کاربران اندروید بسیار کاربردی بود; و قابلیت زیادی را به وجود می آورد. ;در نسخه جدید اپل با سیستم عامل IOS 11 قابلیتی نسبت به نمونه های قبلی با نام NFC Reader mod  ایجاد شد; که برای بسیاری از اپلیکیشن ها کاربرد داشت.

افزونه های SMS :

امنیت تلفن های اپل موضوعی است; که برای تمامی کاربران این برند مسئله ی مهمی می باشد. شرکت اپل برای حفظ امنیت بیشتر کاربران در سیستم عامل ios 11  افزونه ای ضد کلاه برداری به برنامه ی  Messages  آیفون ها اضافه کرد.

چند ویژگی سیستم عامل ios 11 در محصولات اپل   چند ویژگی سیستم عامل ios 11 در محصولات اپل   چند ویژگی سیستم عامل ios 11 در محصولات اپل   چند ویژگی سیستم عامل ios 11 در محصولات اپل   چند ویژگی سیستم عامل ios 11 در محصولات اپل   چند ویژگی سیستم عامل ios 11 در محصولات اپل