ویژگی های مک بوک ایر :

ویژگی های مک بوک ایر:سال هاست که از تولید مک بوک ها توسط شرکت اپل میگذرد,طی سال ها این لپ تاپ های محبوب دستخوش تغییرات زیادی شده اند,;ولی با وجود همه ی این تغییرات همواره بین محبوب ترین محصولات قرار داشته اند.;آخرین مک بوک تولیدی توسط اپل مک بوک ایر می باشد ;که با ورود آن به عرصه ی فناوری و تکنولوژی با استقبال زیادی رو به رو شد.;و همواره در جدول رقابت ها صدر نشین بوده اند.;;

مک بوک ایر:

با تولید مک بوک ایر دنیایی لپ تاپ ها دچار تغییرات عمده ای شد,;حتی اگر تمایلی به استفاده از محصولات اپل نداشته باشیم ,باید بگوییم که درمورد مک بوک ایرها قابلیت هایی به کار برده شده است.;که این قابلیت ها  در دیگر برند های روزدنیا قابل مشاهده نمی باشد.;

در ادامه به برخی ویژگی های لپ تاپ های; قبلی که در ساخت سری های جدید این ویژگی ها وجود ندارند اشاره میکنیم.

درایو نوری:

در لپ تاپ های تولید شده توسط شرکت همواره درایو نوری به کار برده می شد; و اولین لپ تاپ موجود اپل که بدون درایو نوری وارد بازار شد,;مک بوک ایر بود.;البته باید بگوییم که استفاده همیشگی از درایو اکسترنال امکان پذیر می باشد,ولی این تغییر عمده در تولید سری جدید مک بوک ها ریسک زیادی داشت.

پس از گذشت سال ها از تولید لپ تاپ های پریمیوم که فاقد درایو نوری بودند و به بازار عرضه شدند.با استقبال زیادی رو به رو شدند در ابتدا برخی کاربران تمایلی به کار کردن با این لپ تاپ ها به دلیل تغییر عمده ی آن نشان نمی دادند,اما پس از گذشت چندی با افزایش سرعت و همچنین افزایش حافظه دستگاه,نیاز کاربران را به درایو نوری برطرف میکرد.

تعویض باتری ها:

طراحی های مک بوک ایر به گونه ای است,که کاربر دیگر قادر به تعویض باتری دستگاه نمی باشد.این موضوع باعث انتقاد شدید کاربران و کارشناسان شد,با این حال امروزه بیشتر دستگاه های پیشرفته از همین تکنولوژی بهره می برند.در این شرایط نیازی به باتری زاپاس برای لپ تاپ نمی باشد.

یکی از مشکلات همیشگی شرکت اپل درگاه رایج و استاندارد در دنیایی فناوری است.این مشکل به طور واضح در مک بوک ایر قابل مشاهده می باشد.

در مک بوک ایر از دستگاه کارت حافظه استفاده نشده است.و این دستگاه فقط با یک پورتUSB وارد بازار شد.که این پورت به وسیله ی یک پوشش فلزی پنهان شده بود.

قبل از تولید مک بوک ها,سری متفاوتی از لپ تاپ ها که تنوع زیای داشتند با پورت های گوناگونی به بازارعرضه شدند.

این تغییرات ایجاد شده در تولید مک بوک ها موثر نبود,و در ابتدا با استقبال چندانی رو به رو نشدند.به همین دلیل شرکت اپل تصمیم داشت در نمونه های جدید لپ تاپ ها کارت حافظه را به محصولات خود اضافه کند.و این تغییرات را از محصولات خود حذف کند.با وجود این تصمیمات و نگرش های جدید در سری های جدید مک بوک ایرها متوجه خواهیم شد که این شرکت همچنان به روند خود ادامه میدهد و تغییرات عمده ای ایجاد نشده است.

ضخامت مک بوک:

امروزه ضخامت بیشتر محصولات تولید شده توسط هر کمپانی بسیار کم می باشد,و این میتواند نوعی مزیت برای محصول به شمار بیاید و مورد توجه مشتری باشد.اما این ویژگی برای اولین بار توسط مک بوک های ایر معرفی شد,و میتوان گفت بعد از آن هر محصولی با ارائه همچین ویژگی نمونه ی کپی شده محسوب می شود.

با پیشرفت تکنولوژی و طراحی های بسیار زیبای به کاربرده شده در تولید محصولات امروزه اکثر کمپانی ها در سراسر جهان دست به تولید لپ تاپ های اولترا بوک زده اند و نمونه های زیبایی مانند لپ تاپ های ایسوز ذن بوک, اچ پی اسپکتر,نمونه های از ایسر و… باضخامت خیلی کم که حدود یک سانتی متر می باشند زده اند.

لولا های طراحی شده در مک بوک ها:

در طراحی اولترابوک ها تقریبا می توان گفت روش یکسانی استفاده شده است.و طراحی همگی آن ها یکی می باشد.نوع اتصال لولا و صفحه نمایش  مک بوک ها یکی از ویژگی های آنها محسوب میشود.

ویژگی های مک بوک ایر

 اتصال دقیق و ظرافت به کار برده شده در طراحی این دستگاه جای تحسین دارد.اتصال لولای مک بوک ها با صفحه نمایشگر دستگاه به گونه ای می باشد که در پشت مک بوک; تعبیه شده است و در زیبایی دستگاه بسیار تاثیرگذار است.

اینگونه اتصال به صورتی می باشد که صفحه نمایشگر به طور کامل باز نمیشود,;ولی در عوض روی دستگاه اثری از تجهیزات اضافه دیده نمیشود.

این روش و نحوه ی اتصال هم برای اولین بار; توسط شرکت اپل طراحی شده است.;

اگر تصمیم داشته باشید; لپ تاپ قدیمی خود را تعویض کنید,;ممکن است برای انتخاب مردد شوید; اما گزینه های اصلی برای یک انتخاب مناسب مک بوک,;مک بوک ایر و ;مک بوک پرو می باشد.;که هرکدام از این گزینه ها قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فردی دارند.;در این شرایط و با وجود این ویژگی ها ممکن است اولویت شما قیمت لپ تاپ انتخابی باشد.

ویژگی مک بوک ایر:

این نوع مک بوک ها با وزن کمی که دارند,; در ابعاد ۱۱ و ۱۳ اینچی تولید شده اند.پس از آن اپل با ارائه مک بوک های ۱۲ اینچی خود که تنوع زیادی در رنگ بندی داشتند.;این تنوع رنگ در مک بوک ها برای هماهنگی بین آنها با آییپد ها و آیفون هاست.;این محصول جدید با قابلیت های زیادی ارائه شد.;حافظه رم دستگاه ۸ گیگابایت و ۲۵۶ گیگابایت حافظه برای ذخیره سازی دارد.;

صفحه نمایش مک بوک:

قبل از تولید مک بوک ایر نمایشگر مک بوک های ۱۱ و ۱۳ اینچی از نمایشگرهای معمولی TN استفاده میکردند.;ولی در طراحی مک بوک های ایر یکی از تغییرات عمده ایجاد شده نسبت; به لپ تاپ های قبلی این بود که از نمایشگر رتینا در تولید این دسته از محصولات استفاده می شد.;نمایشگرهای مک بوک ۱۱ اینچی نسبت به دیگر نمونه های تولید شده اپل عریض تر می باشد از این رو برای فیلم دیدن و نمایش واضح تر مناسب می باشد.;تراکم پیکسل مدل ۱۱ اینچی ۱۳۵ و تراکم مک بوک های ۱۳; اینچی ۱۲۸ پیکسل ;بر اینچ بر پیکسل می باشد.

بعد از موفقیت مک بوک ها ;در زمینه ی صفحه های نمایشگر رتینا;,این قابلیت در آیپدها نیز به کار برده شد.;

باتری:

یکی از نکات مهمی که در انتخاب لپ تاپ میتواند برای کاربر مهم باشد عمر باتری دستگاه می باشد.مک بوک های ایرعمر باتری زیادی ;دارند و ۹ ساعت می توانند بدون نیاز; به شارژ کردن از دستگاه استفاده شود.;اگر کاربر,;برای فیلم دیدن از لپ تاپ استفاده کند; به مدت ۸ ساعت لپ تاپ شارژ دارد. و یک ساعت از عمر مفید; دستگاه کم خواهد شد.;

ویژگی های مک بوک ایر ویژگی های مک بوک ایر ویژگی های مک بوک ایر  ویژگی های مک بوک ایر  ویژگی های مک بوک ایر  ویژگی های مک بوک ایر