ویژگی های مک بوک پرو:

ویژگی های مک بوک پرو:یکی از ویژگی های شناخته شده; محصولات اپل, سادگی در طراحی به کاربرده شده; برای ساخت این محصولات است. که بعد از مرگ استیوجابز این روند کمی متفاوت تر شد.; و تولید محصولات این شرکت با کمی تغییرات نسبت به گذشته روانه ی بازار می شدند.

برای مثال گوشی های معروف اپل ;که آیفون نامیده می شوند را از ابتدا تا به امروز در نظر بگیرید. سری های قدیمی این دستگاه ;دارای دکمه های سخت افزاری برای تنظیم صدای آیفون مورد نظر استفاده می شدند;. در سری های جدید این آیفون ها طراحی به کار برده شده به گونه ایست; که این دکمه ها را حذف نموده است. این روش شاید در زیبایی آیفون ها تاثیر زیادی داشته باشد; ولی ممکن است کار کردن با این دستگاه را برای برخی از کاربران دشوار تر کند.

در مورد مک بوک ها نیز تغییرات همینطور; به نظر می رسید. و پس از سال ها با تغییرات ایجاد شده; در مک بوک پروها متوجه خواهید شد ;که کمپانی کوک هم خلاف نظر استیو جابز عمل کرده است.; و با حذف تمام درگاه ها و کارت خوان ها از این دستگاه و استفاده از تاندربولت ۳; به جای آنها که امروزه زیاد مورد استفاده نمی باشد ;باعث نارضایتی برخی از استفاده کنندگان شود.

شرکت اپل معتقد است; که تغییرات ایجاد شده در طراحی مک بوک های پرو به این دلیل بوده است, ;که تولید کنندگان دیگر هم از دستگاه USB نوع C را در تهیه محصولات خود استفاده کنند;. محصولات تولید شده توسط این شرکت در عرصه ی فناوری و تکنولوژی بسیار تاثیر گذار است به طوری که ممکن است ;با حذف یک فناوری از محصول خود به طور کل این فناوری در دیگر کمپانی های روز دنیا استفاده نشود و از بین برود.

توضیحات مختصری از مک بوک پروها:

نام استفاده شده در مک بوک پرو که از پسوند ;پرو به معنای حرفه ای استفاده شده است. سطح توقع کاربران را بالا می برد; و به این معناست که این دستگاه پیشرفته تر و حرفه ای تر از سری های تولید شده توسط اپل است. و انتظار می رود این دستگاه به گونه ای باشد که علاوه بر; انجام کارهای روزانه و ابتدایی قابلیت های ویژه ی دیگر نیز داشته باشند.

ویژگی های مک بوک پرو

برای انجام هرگونه اقدامی به وسیله ی مک بوک پرو ها باید کارت حافظه,; یا هر ابزاری که مد نظرتان است; به این دستگاه متصل کنید ;تا قادر به انجام کار باشید.

ممکن است با گذشت زمان نیاز استفاده از USB_C  بین دستگاه های ;تولید شده که امروزه برای بهره بردن از آن ها این USB ها لازم است ;از بین برود.و این مشکل از بین برود.;اما امروزه برای بهره مند شدن ;از مک بوک پرو مجبور به استفاده ی آن ها می باشیم.

که استفاده از این دانگل ها علاوه بر مشکلات همراه داشتن  دائم  آن ها و همیشه در دسترس بودن این کارت های حافظه,; باید مبلغ قابل توجهی برای خریداری بابت آن ها بپردازیم.

البته باید گفته شود ;که شرکت اپل همواره به وسیله ی همین آزمون و خطا ها دستاورد های زیادی به دست آورده است.;و اگر درگاه های استفاد شده برای بهره مند شدن ;از مک بوک پرو را در نظر نگیریم.;این نوع لپ تاپ ها قابیلت هایی را در اختیار کاربر قرار میدهند ;که میتوان گفت هیچ یک از لپ تاپ های رایج در بازار این کاربرد ها را ندارند و فاقد این امکانات می باشند.

طراحی منحصر به فرد مک بوک پرو:

اولین موضوعی که در مورد ;طراحی مک بوک پرو ها میتوان به آن اشاره کرد;,نماد استفاده شده اپل پشت بدنه ی دستگاه می باشد; که در این دستگاه بر خلاف اکثر محصولات تولید شده توسط اپل نماد استفاده شده دیگر چراغ ندارد.

این تغییر ایجاد شده و برخی تغییرات دیگر باعث شده است; که طراحی مک بوک پروهای تولید شده بیان کننده این موضوع باشد ;که این نوع لپ تاپ از نظر طراحی دیگر ادامه دهنده ی; راه مک بوک های سری قدیمی نباشد.

البته به طور کلی مک بوک های پرو زیبایی و سادگی مک بوک های قبلی از جمله بدنه ی آلومینومی را دارا هستند,;و در این سری به جای لولا های معمولی از لولا های فلزی استفاده شده است ;که به این زیبایی افزوده است.

طول مک بوک های تولید شده جدید نسبت به نمونه های قبلی کاهش یافته است;,این تغییر در وزن این دستگاه نیز تاثیرگذار بوده است. ;با اینکه به طور کلی ابعاد دستگاه کاهش یافته است; ولی باید گفته شود که همچنان ضخامت مک بوک های پرو همانند نمونه های قبلی می باشد.

از نظر ضخامت لپ تاپ های Dell XPS 15  با اختلاف کمتر از یک سانتی متر یکی از رقبای اصلی مک بوک های پرو شناخته شده است.

تاچ پد و کیبورد مک بوک پرو:

شرکت اپل برای کاهش ضخامت مک بوک های ۱۲ اینچی;,از تغییرات در کیبورد های این دستگاه شروع به کار کرد;.و برای این تغییرات سوییچ های جدیدی به کار برده بود.

مشکلی که برای این تغییرات وجود داشت; برای تغییر ضخامت دستگاه, حرکت عمودی صفحه کلید و ارتفاع کاهش یافته بود;.این امر موجب وجود مشکلاتی برای کاربران در تایپ شده بود; و نمی توانستن با استفاده از تجربیاتی در زمینه ی تایپ که در مک بوک های قدیمی به دست آورده بودند کار کنند.

مشکلات کاربران باعث شد ;که مک بوک پرو های جدید با سوییچ های پروانه ای به بازار عرضه شوند; و این مشکلات برطرف شود.

تاچ پدهای به کار برده شده در مک بوک پروها از نظر اندازه نسبت; به سری های قبلی اندازه ی بزرگتری دارند, و بخش عمده ای قسمت پایین صفحه کلید به تاچ پد اختصاص داده شده است.

حسگر اثر انگشت:

شرکت اپل روش متفاوتی برای خاص بودن محصولات خود به کار می برد;, که باز کردن لپ تاپ های اپل یکی از این روش ها می باشد. سیستم های ویندوزی شرکت اپل از قابلیتی استفاده می کنند ;که مجهز به دوربین های مادون قرمز می باشند; و توانایی تشخیص چهره ی کاربر را دارند; از این ویژگی برای باز کردن مک بوک ها استفاده میشود.

از این قابلیت در محصولات مایکروسافت نیز استفاده شده است;.و تفاوت آن ها در این است که برای بازگشایی  نیاز به حرکت اضافه ای نیست و با قرار گرفتن کاربر;رو به روی دستگاه لپ تاپ قفل دستگاه به صورت خودکار باز میشود.

تاچ بار:

با وجود همه ی تغییرات ایجاد شده در مک بوک های پرو,; تاچ بار یکی از عوامل عمده ای است; که در قیمت بالای این دستگاه تاثیرگذار است.

تاچ بار به جای دکمه های کاربردی در لپ تا های معمولی که دربرگیرنده ی دکمه های F1 تا F12 قرار داده شده است.; و کاربردهای زیادی از جمله تنظیمات صدا و همچنین تنظیمات نور مک بوک دارد.

قابلیت تاچ بار برای سادگی کار استفاده کنندگان استفاده شده است; ولی به نظر برخی کاربران این تغییر موجب پیچیده شدن کار با مک بوک ها شده است.

ویژگی های مک بوک پرو ویژگی های مک بوک پرو ویژگی های مک بوک پرو  ویژگی های مک بوک پرو  ویژگی های مک بوک پرو  ویژگی های مک بوک پرو

ویژگی های مک بوک پرو ویژگی های مک بوک پرو ویژگی های مک بوک پرو ویژگی های مک بوک پرو ویژگی های مک بوک پرو ویژگی های مک بوک پرو ویژگی های مک بوک پرو ویژگی های مک بوک پرو  ویژگی های مک بوک پرو