نکات امنیتی در مورد محصولات اپل:

نکات امنیتی در مورد محصولات اپل:حریم خصوصی مسئله ای است که برای همگی افراد موضوع مهمی می باشد;,حریم خصوصی در مورد تلفن های همراه حاوی اطلاعاتی هستند;که همه ی کاربران برای حفظ آن می کوشند.

برای حفظ امنیت در محصولات اپل از جمله آیفون ها ,آیپد ها و … نکاتی لازم است رعایت شود ;که در این مقاله به طور خلاصه به آن ها اشاره میکنیم.

مخاطبین:

هدف دستگاه از نمایش مخاطبین اخیر,;دسترسی سریع تر و آسان تر کاربر به افرادی است; که آخرین بار با این افراد; در تماس بوده است. ;نمایش این مخاطبین در دستگاه های آیفون به گونه ای است ;که با لمس کردن دو بار دکمه ی هوم میتوانید; این مخاطبین را در قسمت بالای دستگاه به صورت نوار اسلایدر مشاهده نمایید. ;اما این ویژگی و قابلیت که ممکن است; برای برخی جذاب باشد ;و سرعت شما را هنگام کار کردن با دستگاه بیشتر کند;,اطلاعاتی از قبیل تماس ها و پیام های شما را در معرض دید ;دیگران قرار دهد, اگر این موضع برای شما ناخوشایند است, ;برای غیر فعال کردن آن می توانید به قسمت  Calendars و سپس contacts  رجوع کرده گزینه ی Phone Favorites  را لمس کنید;و با انتخاب Recents اقدام نمایید ;و این قابلیت را غیر فعال کنید.

محدودیت دستگاه :

در محصولات اپل هنگام دریافت ایمیل و یا پیامک,; نوار نوتیفکیشن به صورت ;پیش نمایش این پیام ها را در قسمت بالای دستگاه به نمایش میگذارد.;این مسئله ممکن است زمانی که دستگاه شما همراهتان نباشد دیگران بتوانند ;قسمتی از این پیام ها یا ایمیل های شخصی را ببینند. با غیر فعال کردن نوتیفیکیشن; دیگر کسی نمی تواند ;این پیام های شخصی را مشاهده کند.

برای غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ابتدا به قسمت تنظیمات دستگاه; رفته وسپس گزینه ی  show previews  انتخاب کنید.;

Find My iPhon:

یکی از پیش افتاده ترین روش هایی ;که دارندگان آیفون و آیپد باید حتما به آن توجه کنند. ;فعال کردن قابلیت فایند مای آیفون می باشد. که به کمک آن میتوانید ;هنگام ربوده شدن دستگاه تلفنتان از راه دور کنترل و ردیابی کنید, ;فایند مای آیفون این قابلیت را به شما میدهد ;که مکان جغرافیایی که گوشی همراه  شما در آن قرار دارد ;مشاهده کنید; و یا از راه دور اطلاعات شخصی تلفتان را پاک کنید.

برای فعال کردن این ویژگی باید از قسمت icould اقدام نمایید.

کنترل siri:

امروزه با تغییرات عمده در محصولات اپل siri یکی از مهم ترین بخش های محصولات اپل می باشد. ;به طوری که می توان گفت تمامی دارندگان این محصولات از کنترل سیری در دستگاه خود استفاده میکنند.;نکته ی مهمی که در هنگام استفاده از سیری وجود دارد, ;این است که حتی اگر دستگاه تلفن شما قفل باشد; میتوانید با لمس کردن دو بار دکمه ی هوم از این قابلیت استفاده کنید. ;و برای مخاطبین موجود در تلفن خود ایمیل بفرستید; و یا پیامک ارسال کنید; بدون اینکه نیاز به وارد کردن کلمه ی عبور دستگاه باشد.;این قابلیت برای افزایش سرعت در کارتان بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.اما اگر مایل نباشید کسی به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشد.این ویژگی دیگر برای شما یک قابلیت محسوب نمیشود.و با این شرایط می توانید به سادگی این ویژگی را غیرفعال کنید.

برای غیر فعال کردن تنظیمات سیری به بخش General  مراجعه کنید و سپس  Allow Hey Siri  را غیرفعال نمایید.برای زمانی که تلفن شما قفل است گزینه ی Allow Access When Locked  را برای غیر فعال کردن siri انتخاب می نمایید.

حفاظت تصاویر:

سیستم عامل آیفون ها (ios)  به صورتی طراحی شده است که زمانی که شما عکس یا فیلم میگیرید موقیعت جغرافیایی شما در این فایل ها ثبت و ذخیره می شود.این مسئله ممکن است برای حفظ حریم شخصی شما جالب نباشد به همین دلیل اپل این اجازه را به شما میدهد که این قابلیت را غیر فعال نمایید.

برای غیر فعال کردن ثبت موقعیت جغرافیایی شما در تصاویر و ویدئوهای گرفته شده ابتدا به تنظیمات دستگاه (setting)  مراجعه نموده وبعد از آن گزینه ی privacy را انتخاب کنید. و با انتخاب Location Servis  کلمه ی Camera نمایش داده می شود که با انتخاب گزینه ی Never  این قابلیت به طور کلی غیر فعال می شود.

سیستم عامل آیفون ها ios  به گونه ای است که زمانی که شما از گالری تصاویرتان عکس و یا فیلمی را پاک میکنید.به مدت ۴۰ روز این رسانه ی پاک شده در قسمتی به نام Recently Deleted  نگه داری می شود و اگر شما از پاک کردن این رسانه پشیمان شوید به سادگی و بدون نیاز به نرم افزار خاصی می توانید آن را برگردانیم.

در صورتی که شما تمایل نداشته باشید که اطلاعاتتان پس از حذف شدن نگه داری شوند می توانید این ویژگی را غیرفعال کنید.

طریقه ی استفاده از یک رمز عبورقوی برای دستگاه:

اگر تصمیم داشته باشید برای آیفون خود یک رمز قوی انتخاب کنید و کسی به تلفن شما دسترسی نداشته باشد.می توانید از راه زیراقدام نمایید:

ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که انتخاب شما در رمزعبور انتخابی دقیق بوده است و از رمز کلیشه ای و کلیدی استفاده نکرده باشید.

نکات امنیتی در مورد محصولات اپل

نکات امنیتی در مورد محصولات اپل

با تغییرات و پیشرفت در زمینه سیستم عامل اندروید اپل رمز عبوری خود را از ۴ کاراکتربه ۶ کاراکتر ارتقا داد.باعث شد امنیت این محصولات بیشتر باشد.

البته در تنظیمات بیشتر این محصولات گزینه ای وجود دارد, که رمز عبوری شما میتواند بیشتر از ۶ کلمه باشد و این قابلیت را به شما میدهد برای انتخاب کلمه ی عبوری خود از حروف الفبا استفاده کنید.

این رمزعبور برای کسانی که امنیت دستگاه برایشان خیلی مهم است. این امکان را میدهد که رمز عبورشان ترکیبی از حروف الفبا واعداد باشد.

_ برای گذاشتن رمز روی دستگاه خود لازم است ابتدا به قسمت تنظیمات دستگاه بروید.

_ عبارت Touch ID & Passcode  را انتخاب نمایید. این عبارت ممکن است در نسل های به روز تر آیفون ها مانند آیفون ایکس ها با عبارت Face ID & Passcode  نمایش داده شود.

_ انتخاب گزینه ی Change Passcode را انتخاب میکنید.

_ سپس رمز فعلی خود را وارد دستگاه میکنید.

_ Passcode Option  را لمس کرده پس از آن سه گزینه مختلف برای شما نمایش داده می شود.که با انتخاب هرکدام از آن ها میتوانید نوع رمز عبوری خود را انتخاب کنید.

برای انتخاب یک کد سفارشی که امنیت بیشتری داشته باشد Custom Numeric Code را انتخاب کنید. و پس از آن با انتخاب ۶ کاراکتر و یا بیشتر میوانید یک رمز عبور اختصاصی داشته باشید و امنیت دستگاه خود را حفظ کنید.

نکات امنیتی در مورد محصولات اپل  نکات امنیتی در مورد محصولات اپل  نکات امنیتی در مورد محصولات اپل نکات امنیتی در مورد محصولات اپل  نکات امنیتی در مورد محصولات اپل