نکات آموزشی هنگام کار کردن با محصولات اپل:

نکات آموزشی هنگام کار کردن با محصولات اپل:گاهی برخی از کاربردهای استفاده شده در محصولات تکنولوژی از دید ;مصرف کننده پنهان می مانند, ;این مسئله در محصولات اپل با سیستم عامل ios  محسوس تر می باشد. ;حرفه ای بودن و یا مبتدی بودن شما در این زمینه موضوع مهمی نمی باشد, نکته اینجاست اگر اطلاعات شما در مورد دستگاهی که از آن استفاده می کنید ;کافی نباشد,;از قابلیت های ویژه آن بی بهره خواهید ماند. ;و سرعت شما هنگام کار کردن کاهش می یابد.

سعی داریم در این مقاله به برخی نکات آموزشی در مورد گوشی های اپل یعنی آیفون ها بپردازیم,; با ما همراه باشید.

قبل از بیان این مطالب باید بگوییم که; این نکات آموزشی  برای برخی از کاربران شاید ساده به نظر برسد; ولی توجه داشته باشید; که دسته ای دیگر از کاربران حتی از وجود این قابلیت ها بی اطلاع هستند.

_غیرفعال کردن چند برنامه به طور همزمان:

در مواقعی که سرعت کار برای شما مهم باشد ;شاید این قابلیت کاربرد زیادی داشته باشد,;برای بستن برنامه های در حال اجرا می توانید; سه انگشت خود را روی صفحه نمایش دستگاه خود از پایین به سمت بالا بکشید; ,با انجام این کار سه برنامه ی مورد نظر شما به طور همزمان بسته خواهند شد.

_ خاموش کردن فلش:

در سیستم عامل ios  که برای آیفون ها به کار برده شده است,; برای این دستگاه ها یک چراغ قوه در قسمت پشت گوشی به کار برده شده است, ;که این ویژگی برای عکس گرفتن در مکان های تاریک بسیار کاربردی می باشد.

نکات آموزشی هنگام کار کردن با محصولات اپل

;برای خاموش کردن این چراغ قوه می توانید از کلید میانبری که در صفحه ی قفل دستگاه تعبیه شده است; به سادگی استفاده کنید.;

_تراز حبابی آیفون ها:

یکی از ویژگی های خاص به کار گرفته شده در آیفون ها تراز حبابی می باشد; .این تراز به کمک سنسورهای دقیقی در سیستم عامل ios به کار گرفته شده اند;. و به کاربر کمک می کند که میزان افقی یا عمودی بودن اشیاء را بسنجد.

نکات آموزشی هنگام کار کردن با محصولات اپل

برای استفاده از تراز حبابی ابتدا باید به قطب نمای دستگاه مراجع کنید;, سپس با لمس صفحه نمایش از سمت چپ به راست ترازسنج را مشاهده نمایید; و از آن استفاده کنید.

_استفاده از حروف درشت در کیبورد آیفون:

در برخی اپلیکیشن ها و برنامه ها مانند ایمیل شما قادر هستید از حروف درشت یا به اصطلاح بولد,حروف کج و یا خط کشی که از آندرلاین استفاده میشود بهره مند شوید.

نکات آموزشی هنگام کار کردن با محصولات اپل

آیفون به شما این قابلیت را میدهد در پاپ آپ مرتبط با کپی پیست(copy/paste) با لمس دکمه ی فلش یک نوع از این حروف را انتخاب نمایید و از قالب بندی آن استفاده کنید. این نوع خطوط با حروف زیر نمایش داده می شوند.

_B:حروف درشت (بولد)

_I:حروف کج(ایتالیک)

_U:خط کشی(آندرلاین)

_ بازگشت سریع :

در تلفن های همراه هوشمند آیفون با سیستم عامل ios   برخلاف دیگر برندها با سیستم عامل اندروید, هنگام کار کردن با دستگاه گزینه ای برای بازگشت به صفحه ی قبل وجود ندارد. البته به وسیله موضوعی برای حل این مشکل می توانیم از این مسئله چشم پوشی کنیم.

برای بازگشت به صفحه ی قبل در آیفون ها می توانید به سادگی با لمس کردن صفحه نمایش از چپ به راست به پنجره ی قبل برگردید.

_ هدفون های آیفون:

هدفون های طراحی شده برای آیفون ها بسیار کاربردی هستند که توضیح این کاربردها زمان زیادی می برد, به وسیله ای این هدفون ها کاربر می تواند عکس بگیرد ,تماس های خود را پاسخ دهد و یا آن ها را رد کند.

_ سفارشی کردن هشدارها :

اگر تمایل داشته باشید برای برخی مخاطبین خود آهنگ زنگ متفاوتی انتخاب کنید و بدون نگاه کردن به صفحه نمایش خود متوجه شوید چه کسی با شما تماس گرفته است آیفون به شما این اجازه را می دهد.

نکات آموزشی هنگام کار کردن با محصولات اپل

برای استفاده از این قابلیت ابتدا به لیست مخاطبین خود رفته سپس مخاطب مورد نظر خود را انتخاب نمایید, پس از آن گزینه ی Edit  را در قسمت بالا سمت راست صفحه نمایش انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه عبارت  vibration  ,گزینه ی انتخابی بعدی شما  Create New Vibration  خواهد بود. با انتخاب این گزینه شما میتوانید برای مخاطب انتخاب شده گزینه های مورد نظر و پیشنهادی خود را لحاظ کنید.

_ انتخاب وضوح و نوردهی دوربین:

زمانی که شما از دوربین های آیفون استفاده می کنید میتوانید با ضربه زدن به صفحه نمایش دستگاه, میزان نوردهی و وضوح دوربین را تنظیم نمایید.این کار تا زمانی که دستگاه را حرکت نداده اید; مفید است و با حرکت دست شما و حرکت تلفن همراه تنظیمات به حالت اولیه برمیگردد.

نکات آموزشی هنگام کار کردن با محصولات اپل

اگر می خواهید این تنظیمات به حالت اول برنگردد و تنظیمات را با توجه به سلیقه ی خود انجام شود می توانید هنگام ضربه زدن به صفحه نمایش به مدت طولانی لمس کنید. ;با این کار یک نوار زرد رنگ بالای دستگاه نمایش داده می شود. که به وسیله ی آن میتوانید میزان نور و وضوح تصویر را تنظیم کنید.

_ میزان مصرف دیتا را بهینه کنید:

اگر مدیریت بهینه ی دیتا برایتان حائز اهمیت است و به دنبال راهی برای کاهش میزان مصرف دیتا می باشید.;در برخی آیفون ها با سیستم عامل ios7 و نسخه های به روز تر قابلیتی به نام  Celluar Data Management  به کاربرده شده است.

با استفاده از این قابلیت می توانید برای میزان مصرف دیتای دستگاه خود محدودیت ایجاد نمایید; و یا فقط اجازه دهید از اینترنت Wi-Fi  های موجود استفاده نماید.

_ اطلاع از علایق کاربران نزدیک به شما :

اگر زیاد به سفر می روید یکی از کاربردی ترین قابلیت ها برای شما را آیفون در نظر گرفنه است,و با توجه به آن می توانید از برنامه ها و اپلیکیشن های بیشتر استفاده شده ی کاربران اپل که در نزدیکی شما هستند مطلع شوید.

نکات آموزشی هنگام کار کردن با محصولات اپل

این قابلیت برای حمل ونقل های عمومی که در سفر یکی از نکات ضروری می باشد که باید به آن توجه داشت و بسیار مهم است.

استفاده از iMassege :

اگر به وای فای یا بسته ی دیتا دسترسی نداشته باشید می توانید; به وسیله ی ویژگی منحصر به فرد iMassege   برای مخاطبین خود پیام متنی و یا حتی رسانه ای ارسال نمایید. برای استفاده از این قابلیت ابتدا به قسمت  Setting  دستگاه مراجعه کرده و قسمت Message  را انتخاب می نمایید ;در این شرایط باید اطمینان حاصل کنید ;که امکان دسترسی به ارسال پیام کوتاه را غیرفعال کرده باشید.

نکات آموزشی هنگام کار کردن با محصولات اپل  نکات آموزشی هنگام کار کردن با محصولات اپل  نکات آموزشی هنگام کار کردن با محصولات اپل   نکات آموزشی هنگام کار کردن با محصولات اپل

نکات آموزشی هنگام کار کردن با محصولات اپل نکات آموزشی هنگام کار کردن با محصولات اپل  نکات آموزشی هنگام کار کردن با محصولات اپل  نکات آموزشی هنگام کار کردن با محصولات اپل