طریقه کار کردن با آیفون ایکس:

 

طریقه کار کردن با آیفون ایکس:در این روزها یکی از محصولات محبوب دنیا آیفون ایکس می باشد,که برخی این محصول را آیفون ۱۰ نیز می نامند. آیفون ایکس نسبت به محصولات دیگر رقبای اپل ویژگی ها و قابلیت های ویژه ای دارند.همین امر موجب شده است این محصول جایگاه ویژه ای در عرصه ای دانش فناوری و تکنولوژی داشته باشد.

با توجه با همین قابلیت های ویژه و زیاد آیفون ایکس ها و پیشرفت این سری از آیفون ها نسبت به سری های قبلی باعث شده است که روش کار کردن با این دستگاه کمی متفاوت تر باشد و برای کسانی که آشنایی زیادی نسبت به این دستگاه ندارند, کمی نیاز به آموزش داشته باشند و به نظر کاربران جدید دشوار به نظر برسد.

به همین دلیل در این مقاله سعی داریم با توضیح مختصری در این زمینه به افرادی که در کار کردن با آیفون ایکس ها دچار مشکل می شوند کمک کنیم.

نمایش میزان باتری:

در سری جدید آیفون ها برعکس سری های قبلی این دستگاه ها که به سادگی میزان شارژ دستگاه قابل مشاهده بود و کاربر می توانست آن را در صفحه نمایش دستگاه مشاهده کند.و از میزان مصرفی باتری خود مطلع شود.

در آیفون ایکس راه های گوناگونی برای اطلاع از درصد باتری دستگاه وجود دارد,اما سریع ترین راه در این مواقع ورود به قسمت مرکز کنترل و مشاهده میزان شارژ باتری است.

برای مشاهده مرکز کنترل دستگاه باید گوشه ی سمت راست صفحه نمایش را به سمت پایین بکشیم تا میزان شارژ را نمایش دهد.شاید این موضوع برای برخی از کاربرن ناخوشایند باشد که امیدواریم در سری جدید اپل با ارائه محصول خود بتواند رضایت این کاربران را به دست آورد.

اسکرین شات:

هنگامی که شما گوشی همراه جدیدی را خریداری میکنید به دنبال راه حل های مختلفی برای کار کردن با دستگاه جدید خود می باشید, اسکرین شات گرفتن یکی از قابلیت های تلفن های همراه هوشمند می باشد,که این قابلیت در آیفون ایکس به گونه ایست که کاربر با فشردن دکمه های vlome Up و side به طور همزمان میتواند این کار را به سادگی انجام دهد.

نمایش برنامه های در حال اجرا:

یکی از مزیت های تلفن های هوشمند دسترسی سریع به برنامه هاست. که این موضوع مورد توجه خیلی از کاربران می باشد; و کاربران تمایل دارند با سرعت بالایی کارهای خود را پیش ببرند.در مدل های قبلی آیفون ها برای نمایش برنامه های در حال اجرا با نگه داشتن دکمه ی اسکرین به مدت زمان یک ثانیه می توانستید; برنامه را مشاهده کنید.;در مدل های آیفون ایکس این کار با سرعت بیشتری صورت میگیرد; و برنامه های در حال اجرا در سمت پایین صفحه نمایش دستگاه از سمت چپ به راست حرکت می کنند.

غیرفعال کردن برنامه ها:

در نمونه های قبلی آیفون اگر کاربر قصد ترک کردن یک برنامه را داشته باشد.ابتدا باید برنامه را پیدا کند; و سپس آن را به سمت بالا بکشد ;که برنامه ی مورد نظر بسته شود.;اما با انجام این کار در آیفون ایکس برنامه حذف نمیشود.

برای بسته شدن یک برنامه در سری جدید آیفون کاربر میتواند.با رفتن به اسلایدر یا نوار نمایش دهنده ی برنامه های در حال اجرا برنامه یا اپلیکیشن مورد نظر خود را که قصد غیر فعال کردن ;آن را دارد رفته و برای مدت کمی آن را لمس کند; بعد از این کار نوار قرمزی روی برنامه نمایش داده می شود; که با لمس این نوار برنامه ی انتخاب شده ی شما بسته میشود.

شناسایی فیس آیدی آیفون ۱۰:

یکی از تفاوت های بارز آیفون ایکس ها با سری های قبلی این گوشی های هوشمند ;سرعت شناسایی فیس آیدی توسط آن ها است که این امر موجب برتری این دستگاه به دیگر مدل های آیفون شده است.در آیفون ها این ویژگی با سرعت بالایی نسبت به سایر برند های دیگر عمل میکند; فقط در برخی موارد مانند زمانی که گوشی را از جیب یا کیفتان خارج می کنید ممکن است ;سرعت آن کمتر شود که راه حل های زیر برای افزایش سرعت عمل آن به شما توصیه می شود.

فعال بودن گزینه ی Raise to wake  باعث میشود ; زمانی که شما تلفن همراه خود را از جیب یا کیفیتان در می آورید; صفحه نمایشگر دستگاه روشن شود.

برای فعال کردن این گزینه میتوانید از قسمت تنظیمات و سپس گزینه ی Display & Brightness  اقدام نمایید.در انتها این کار منجر به سرعت بیشتر دستگاه برای تشخیص فیس آیدی کاربر می شود.

راه حل دیگری که برای بهبود بخشیدن به این امر وجود دارد این است ;که در قسمت تنظیمات دستگاه بخش FACE ID & Passcode   گزینه ی Require Attention for Face   را فعال نموده.این قابلیت باعث تشخیص شناسایی چهره شما میشود و با این ویژگی اگر حتی نگاه کاربر مستقیما به دستگاه نباشد و یا اینکه عینک استفاده کند; و یا تغییری در صورت خود ایجاد نماید; قادر به شناسایی کاربر می باشد.

طریقه کار کردن با آیفون ایکس

Reachability:

آیفون های ایکس نسبت به سری های قبلی آیفون صفحه نمایش بزرگتری دارند, ;زمانی که آیفون ۱۰ توسط شرکت اپل وارد بازار شد ;یکی از نگرانی کاربران صفحه نمایش بزرگ دستگاه بود . کاربران معتقد بودند که کارکردن با این دستگاه ممکن است; دشوارتر از کارکردن با آیفون های سری قدیمی باشد.اما این نگرانی توسط تدابیری از سمت شرکت اپل حل شد. ;برای حل این موضوع با فعال کرن قابلیت Reachability میتوانید به سادگی از دستگاه خود استفاده کنید.

Reachability  این امکان را به شما میدهد که به بالاترین حد از صفحه نمایش دستگاه دسترسی داشته باشید. ; و به سادگی با تلفن همراه خود, کار کنید.برای فعال کردن این ویژگی کافی است ; دو بار پشت سر هم دکمه ی home را لمس نمایید; برای خارج شدن از این وضعیت هم همین کار; را میتوانید مجددا انجام دهید.

دکمه ی هوم مجازی:

مشکلی که برخی از ;کاربران آیفون با آن رو به رو می شوند.;فرسایش دکمه ی هوم می باشد; که با اضافه کردن یک دکمه ی مجازی این مشکل برطرف می شود.; این کار باعث استفاده نکردن کاربر از دکمه ی هوم می شود,; و از آسیب محفوظ می ماند.;

در آیفون ایکس دکمه ی هوم وجود ندارد ;که این موضوع باعث نارضایتی برخی از کاربران شده است.;;با این وجود قابلیت اضافه کردن هوم در این دستگاه همچنان ادامه داشته است.

طریقه کار کردن با آیفون ایکس   طریقه کار کردن با آیفون ایکس   طریقه کار کردن با آیفون ایکس   طریقه کار کردن با آیفون ایکس   طریقه کار کردن با آیفون ایکس   طریقه کار کردن با آیفون ایکس   طریقه کار کردن با آیفون ایکس  طریقه کار کردن با آیفون ایکس  طریقه کار کردن با آیفون ایکس  طریقه کار کردن با آیفون ایکس

طریقه کار کردن با آیفون ایکس  طریقه کار کردن با آیفون ایکس   طریقه کار کردن با آیفون ایکس   طریقه کار کردن با آیفون ایکس  طریقه کار کردن با آیفون ایکس  طریقه کار کردن با آیفون ایکس   طریقه کار کردن با آیفون ایکس  طریقه کار کردن با آیفون ایکس  طریقه کار کردن با آیفون ایکس   طریقه کار کردن با آیفون ایکس  طریقه کار کردن با آیفون ایکس   طریقه کار کردن با آیفون ایکس  طریقه کار کردن با آیفون ایکس  طریقه کار کردن با آیفون ایکس  طریقه کار کردن با آیفون ایکس  طریقه کار کردن با آیفون ایکس