خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!

خرید شارژرهای تقلبی ممنوع! : نکات ایمنی که باید هنگام شارژ کردن گوشی های خود رعایت نمایید:

استفاده کردن ;از شارژرهای تقلبی باعث میشود پیامد های ناگوار و غیرقابل پیش بینی; برای شما بوجود آید. هنگام خرید شارژر ها باید به اصل یا تقلبی بودن; این شارژر ها بسیار توجه نمایید.

بعضی از افراد فکر میکنند شارژ; تلفن همراه یعنی تنها پیدا کردن یک کابل و متصل کردن آن; به گوشی موبایل! این باور بسیار اشتباه ;بوده و جالب اینجاست که بسیاری; از افراد بر همین باور هستند و آن ها استفاده از شارژر ;های تقلبی را بی خطر و بسیار مناسب می دانند.

اما باید این نکته را بدانیم که همه ی ;کابل ها و آداپتور ها مثل هم ساخته نشده اند و بعضی از آنها نسبت ;به دیگر شارژرها دارای سرعت بیشتر یا کمتری می باشند; و باعث می شوند باتری شما دیر تر و یا همچنین زودتر شارژ شود. حتی بعضی از این شارژر ها امکان دارد ضرر های جبران ناپذیری; به دستگاه و باتری گجت شما بزنند. در کل استفاده از شارژر ها و کابل های تقلبی می تواند باعث نابود کردن دستگاهی که قرار است ;احیا کنند، شوند. خوشبختانه تشخیص اصلی بودن و تقلبی بودن این; وسیله های جانبی سخت نیست و در ادامه ی مطالب برای شما بازگو خواهیم; کرد که چطور بتوانید آن ها را از هم تشخیص دهید.

خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!    خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!    خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!    خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!  

استفاده از شارژرهای تقلبی می تواند; خطرات جانی و مالی بسیاری را به بار آورد

طبق گزارشات انجام شده، ;مشاهده شده که پس از انجام آزمایش های متعدد; بر روی شارژرهای تقلبی ۹۸% آن ها امکان دارد که ایجاد آتش سوزی و شوک الکتریکی کنند. ;برای همین خطرات جانی برای کاربران در پی دارد.  این شرکت برای ;سنجیدن ایمنی، ۳ آزمایش طراحی نمود و ۵۰ مدل از برند های متفاوت را آزمایش کرد. ;جالب است بدانید همه ی این شارژر های تقلبی در همان; مرحله اول و یا دوم آزمایش شکست خوردند!

ضرر و زیان های شارژر های تقلبی موجود در بازار:

ممکن است برای بسیاری از افراد اصلی یا; تقلبی بودن شارژرهایشان مهم نباشد ولی باید این نکته را گوشزد کنیم که استفاده کردن از شارژر های تقلبی; آیفون و آی پد ها طی استفاده کردن طولانی مدت، و یا حتی ;در بعضی از موارد همان استفاده ی چند روزه، ممکن است به ;دستگاه آیفون یا آیپد شما آسیب هایی برساند.

برای مثال چند نمونه از این خطرات احتمالی را برای شما بازگو خواهیم کرد:

۱- به خطر انداختن باتری و سلامتی ;آن (باعث باد کردن باتری دستگاهتان می شود)

۲- دوام باتری دستگاهتان را کوتاه می کند.

۳- درست کار نکردن تاچ صفحه نمایشتان.

۴- باعث داغ شدن بیش ;از اندازه دستگاهتان می شود.

۵- در بعضی از اوقات هم باعث به; خطر افتادن جان کاربر می شود. (مثلا آتش گرفتن آی دیوایس)

رعایت نکات ایمنی در استفاده از شارژر ها

حالا که با خطرات احتمالی خرید شارژر تقلبی; آشنا شدید، باید این را هم بدانید استفاده از شارژرهای; اصلی هم اصولی دارد که برای حفظ جان خودتان و ;سلامتی آی دیوایستان باید مواردی را رعایت نمایید:

۱- از خرید شارژرهای ارزان قیمت بپرهیزید.

۲- شارژر های یونیورسال و همه کاره را استفاده نکنید.

۳- شارژرتان را در هنگام استفاده نپوشانید تا داغ نکنند.

۴- شارژرتان را در طول کل شب در پریز برق رها نکنید.

۵- شارژرتان را حتما از نظر آسیب دیدگی بررسی نمایید.

۶- پریز های برق را با کابل های زیاد شلوغ و پر نکنید.

معرفی روش های تشخیص تقلبی; یا اصل بودن آداپتور ها و کابل های آیفون و آیپد

روش های چگونگی تشخیص اصلی یا تقلبی بودن آداپتور ها:

در بسیاری از شارژرهایی که  تقلبی اند، ;جمله یDesigned by Apple in California. Assembled in China  و یا کلمه ی Foxlink، که همان اسم سازنده ی ;کارخانه اصلی می باشد ، حذف شده است.

 امکان دارد قسمت TM and © ۲۰۱۰ Apple Inc نیز به دلیل کپی رایت حذف شود تا ;اپل نتواند به طور رسمی از تولید کننده ی تقلبی این محصول شکایت نماید.

در بعضی از جمله ها غلط املایی; هایی را میبینیم که بطور ماهرانه ایجاد شده‌اند تا چشم کاربر ها را; به اشتباه اندازند ، برای مثال Designed by Applg in California که ;املای درست آن Designed by Apple in California می باشد.

برای مثال عکس زیر را میبینیم که ;نمونه ای از شارژر اصلی آیپد در سمت راست; و همچنین نمونه ی تقلبی آن در سمت چپ می باشیم.
خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!

خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!

در این عکس در قسمت پایین; هم شارژر اصلی آیفون را در سمت چپ و همچنین مدل تقلبی ;آنرا در سمت راست میبینیم. این شارژر مربوط به; مدل های LL/A و C/A مربوط می باشد که در کشور های آمریکا و کانادا فروخته می شود. این شارژر ها به دلیل کوچک بودن سایزشان; نسبت به دیگر نمونه های سایر کشورها، مانند انگلستان، جزو دسته ی پر طرفدار ترین; مدل هایی که وارد کشورمان می شود شده است.

خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!

خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!

 تشخیص کابل های اصلی و تقلبی آیفون ها و آیپد ها :

کابل های تقلبی نیز مثل شارژر; های تقلبی باعث آسیب رسیدن به دستگاه آی دیوایس شما طی ;چند هفته می شود. که این آسیب ها بسیار جدی و; خطرناک هستند. استفاده از این کابل ها مانع سینک شدن صحیح; دستگاه با کامپیوتر می شود. متاسفانه بسیاری از افراد هستند ;که در پی سودجویی و سوء استفاده از مردم اند و با فروش شارژر ;و کابل های تقلبی جان و مال افراد را به خطر می اندازند و تنها در; پی سود خودشان اند. در قسمت های قبلی به نحوه ی شناسایی; آداپتور های اصل از تقلبی پرداختیم. حال در اینجا به کمک خواندن ;مطالب زیر، می توانید کابل های اصلی را نیز شناسایی و خریداری نمایید.

توجه نمایید در کابل هایی ;که تقلبی نیستند، و اصلی هستند، باید سری که پورت USB در آن ;تعبیه شده است، مابین پین های داخلش طلایی رنگ باشد. ;همچنین توجه کنید که جنس بدنه اش; نیز صاف و یکدست و صیقل باشد.
خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!

خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!

بر روی همه ی کابل ها جمله ای; بدین صورت وجود دارد: Designed by Apple in California, Assembled in China

که این جمله خود به همراه; سریالی ۱۲ الی ۱۷ کاراکتری است. البته; توجه نمایید امکان دارد به جای کشور چین، اسم کشور ویتنام; یا برزیل هم نوشته شده باشد.

سازندگان کابل های تقلبی ;هم این جمله را می نویسند ولی کابل اصلی را می توان; با وجود تفاوت هایی که در رنگ (در نمونه ی اصلی ;نوشته ها کمرنگ تر اند) ، فونت مختص شرکت اپل و مقداری; صبر و دقت تشخیص داد و از خرید آن صرف نظرکرد.

خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!

خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!

خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!

خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!

دراین تصویر، سمت راست; نمونه ای از عکس کابل اصلی می باشد ;و سمت چپ، نمونه ی تقلبی آن است.
خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!

خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!

امیدواریم با خواندن این مقاله توانسته; باشید نهایت استفاده را برده باشید و هنگام خرید ;شارژر وکابل آی دیوایس خود دقت بیشتری کنید.

خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!     خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!         خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!     خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!    خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!            خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!    خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!       خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!    خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!        خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!             خرید شارژرهای تقلبی ممنوع!