بررسی آیفون ۱۰ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ:

بررسی آیفون ۱۰ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ:امروزه پرچم داران گوشی های تلفن همراه در عرصه ی فناوری و تکنولوژی آیفون ۱۰ (Apple iPhone X) و گلکسی نوت ۸ (Galaxy Note 8)  می باشند.; در این مقاله سعی داریم به بررسی تفاوت ها و مقایسه این برند های محبوب بپردازیم:

این روزها  گوشی های هوشمند که با قیمت های مختلفی در بازار وجود دارند,;قابلیت های زیادی از جمله فضای مجازی,;هزاران اپلیکیشن کاربردی ,;خرید اینترنتی و… ;را در اختیار کاربران قرار می دهند.

اما کسانی که برای خرید تلفن همراه خود حاضرند, ;قیمت بیشتری بپردازند, ;با خرید پرچم داران برند های بزرگ دنیا از این قابلیت ها به صورت ویژه ای بهره مند می شوند. ;این قابلیت ها شامل نمایشگر بزرگتر با کیفیت بالا تر,;سرعت بالا, ;طراحی ویژه دستگاه و هزاران دلیل دیگر می تواند باشد.

اخیرا برخی از تولیدکنندگان تلفن همراه اقدام به ساخت ;گوشی هایی با قیمت بسیار بالا کرده اند;, جنس این تلفن های همراه از جنس طلا و سنگ های قیمتی و یا چرم می باشند.

اما دلیل منطقی کاربران برای خرید یک تلفن همراه ;,عملکرد;, قابلیت آن و یا طراحی ویژه ی محصول می باشد.

جنگ تمام عیار پرچم داران:

در بین محصولات تولید شده ی اخیر آیفون ۱۰ (Apple iPhone X)  و گلکسی نوت ۸ سامسونگ; (Samsung Galaxy Note 8)  را

می توان در دسته ی کاربردی ترین و محبوب ترین محصولات قرار داد.; در اینجا به رقابت بین کره ای ها با معرفی گوشی های سامسونگ و اهالی کوپرتینو با معرفی محصولات اپل می پردازیم.

طراحی:

سال ۲۰۱۷ در زمینه ی ساخت تلفن های هوشمند سالی درخشان و پرموفقیت محسوب می شود.; در این سال شاهد به وجود آمدن تغییرات عمده ای در تولید این محصولات بودیم.  و به لطف این تغییرات نمایشگر گوشی های هوشمند نسبت به نمونه های قدیمی بسیار بزرگ تر شدند. ;یکی از دلایل بزرگتر شدن صفحه نمایش گوشی ها کاهش حاشیه ی این دستگاه ها می باشد.; کم شدن حاشیه صفحه نمایش در دستگاه ها تغییرعمده ای محسوب می شد.

                                         بررسی آیفون 10 و گلکسی نوت 8 سامسونگ

این تغییرات در آغاز سال گذشته با ورود بهترین محصولات ال جی و سامسونگ , با معرفی سامسونگ گلکسی اس ۸; (Samsung Galaxy S8)  و معرفی ال جی جی ۶ (LG G6)  ایجاد شد.;اما با وجود این موضوعات در حال حاضر دو محصول پرطرفدار دنیا گلکسی نوت ۸ و آیفون ۱۰ اپل می باشد.

با مقایسه خیلی سطحی این دو محصول متوجه خواهید شد; که گلکسی نوت ۸ از نظر ابعادی بزرگتر بوده این برای برخی از کاربران ممکن است ;یک ویژگی محسوب شود ولی باید ;به این نکته توجه داشت که این بزرگی صفحه نمایش و ابعاد زیاد این دستگاه در نهایت منجر به افزایش وزن و ضخامت تلفن همراه می شود. طراحی ظاهری پرچمدار اپل (Apple iPhone X) بیشتر شبیه به سامسونگ گلکسی ۸ می باشد. این مسئله شاید باعث نگرانی برخی از کاربران اپل شود.;این نگرانی کاربران مربوط به کیفیت و طراحی دستگاه نمی باشد; و بیشتر در مورد قیمت دستگاه می باشد.;آیفون ایکس و گلکسی نوت ۸ در دسته ی محصولات الترا پریمیوم قرار دارند.;اما نکته ی قابل توجه این است ;که با ۷۵ درصد قیمت پرداختی بابت خرید آیفون ایکس شما می توانید ;سامسونگ گلکسی نوت ۸ خریداری کنید.

اما اگر بخواهیم بررسی دقیق تری نسبت به این دو محصول داشته باشیم بلندی تلفن های Note 8  موضوعی است که نمی توان نامی از آن نبرد.

عرض زیاد و پهنای کم این دو دستگاه کار را با آن ها بسیار ساده تر کرده است. با وجود این طراحی های ویژه به کاربرده شده در هر دو دستگاه برخی از کاربران گوشی نوت ۸ هنگام استفاده از نوار نوتیفیکیشنی بالای صفحه با مشکل رو به رو می شوند.

و کار کردن با این نوار با یک دست بسیار مشکل می باشد.در قسمت پایینی هر دو محصول اسپیکر,;پورت شارژ و یک پورت برای انتقال دیتا تعبیه شده است.

                                    بررسی آیفون 10 و گلکسی نوت 8 سامسونگ

اما در نمونه های تولید شده توسط سامسونگ از یک جک خروجی هدفون نیز استفاده شده است.;که در همان قسمت پایینی دستگاه به کار برده شده است.;در سمت راست هر دو دستگاه دکمه ی پاور قرار گرفته شده است.;دکمه ی پاور در گلکسی نوت ۸ نسبت به نمونه های قبلی بزرگتر طراحی شده است.;که هنوزم دلیل این کار برای کاربران مشخص نشده است.;در سمت چپ هر دو  گوشی های محبوب دکمه های فیزیکی ولوم به کار گرفته شده اند.;در کنار این ها دکمه میوت در Apple iPhone X  و بیکسبی در سامسونگ گلکسی نوت ۸ طراحی شده اند.

لنزهای به کار برده شده در دوربین این دو گوشی ها که در قسمت پشتی دستگاه قرار دارند.;یکی از دلایل مهم محبوبت آن ها می باشد.

صفحه نمایش:

با نگاهی سطحی به صفحه نمایش آیفون ایکس و سامسونگ گلکسی نوت ۸ شاید به نظر برسد که صفحه نمایش هر دو دستگاه نقاط مشترک زیادی دارند. اما  به این صورت نمی باشد و نمایشگر این دو دستگاه دو دنیایی متفاوت را پیش روی کاربران به نمایش می گذارند. اکنون به بررسی برخی نقاط مشترک صفحه نمایش این دو تلفن همراه هوشمند می پردازیم:

نمایشگر این دو دستگاه عرض زیادی دارند و هرکدام از آن ها با توجه به ویژگی های خاص خود منحصر به فرد می باشند.

                                            بررسی آیفون 10 و گلکسی نوت 8 سامسونگ

هردو دستگاه از پنل OLED  استفاده می کنند. لازم به ذکر است که شرکت اپل برای نخستین بار در ساخت محصولات خود از این پنل استفاده کرده است.

صفحه نمایش سامسونگ گلکسی نوت ۸ به گونه ای طراحی شده است که از اطراف خمیده هستند.

وهمین موضوع باعث به وجود آمدن حاشیه هایی در نمایشگر این دستگاه شود.

با همه ی تفاسیر شاید صفحه نمایش پرچم دار سامسونگ یعنی (Samsung Galaxy Note 8) نسبت به پرچم دار اپل یعنی (Apple iPhone X) بزرگتر و خمیده باشد ولی از نظر روشنایی و کیفیت نمی تواند با آیفون ایکس برابری کند.

دوربین:

در مقایسه دو پرچم دار برند های محبوب دنیا در زمینه دوربین به کار گرفته شده در دستگاه شاهد رقابتی نزدیک و همچنین دوربین هایی با کیفیت و قابلیت های بسیار بالایی خواهیم بود:

دوربین های دو گانه به کار گرفته در هردو محصول در نمونه های ساخته شده در سری های قدیمی توسط هر دو شرکت سامسونگ و اپل به کاربرده شده اند. و این اولین باری نیست که هردو شرکت این این قابلیت استفاده می کنند.

سیستم تصویر برداری در هر دو محصول تولید شده شباهت های زیادی به هم دارند. سنسور به کار گرفته شده در هردوی آن ها ۱۲ مگاپیکسلی می باشد. شباهت های موجود در دوربین سامسونگ نوت ۸ و آیفون ایکس دلیل بر کیفیت دوربین برابر نمی باشد. و تجربه ی عکاسی یکسانی به کاربر منتقل نمیکند.

دوربین جلوی سامسونگ گلکسی نوت ۸ از سنسور ۸ مگاپیکسلی  و اپل از سنسور ۷ مگاپیکسلی جهت تشخیص چهره ی کاربر و سلفی بهره گرفته اند.

بررسی آیفون ۱۰ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ   بررسی آیفون ۱۰ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ   بررسی آیفون ۱۰ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ  بررسی آیفون ۱۰ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ   بررسی آیفون ۱۰ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ    بررسی آیفون ۱۰ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ   بررسی آیفون ۱۰ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ  بررسی آیفون ۱۰ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ 

بررسی آیفون ۱۰ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ  بررسی آیفون ۱۰ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ   بررسی آیفون ۱۰ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ   بررسی آیفون ۱۰ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ  بررسی آیفون ۱۰ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ