اپل پارک و توضیحاتی در مورد ویژگی ها و بخش های مختلف خانه ی جدید اپلی ها :

اپل پارک : همانند محصولات بی نظیر و مطابق با تکنولوژی روز کمپانی اپل خانه جدید اپلی ها نیز بسیار شگفت انگیز و هنرمندانه و همسو با فناوری ساخته شده است.

طراحی و ساخت این مکان در زمان حیات موسس اپل یعنی استیو جابز با درنظر گرفته شدن بودجه ای معادل ۵ میلیارد دلار و درسال ۲۰۱۳ آغاز گردید .

انجام این پروژه بر عهده شرکت فاستر اند پارتنرز در زمینی به وسعت ۲۶۰ هزار متر در منطقه کوپرتینوی کالیفرنیا احداث گردید . معمار نیز شخصی به نام نورمن فاستر می باشد  همان کسی که طراح و معمار بناهایی مانند برج هزاره لندن ، ساختمان مشهور تخم مرغ شکل ،فرودگاه هنگ کنگ و ساختمان پارلمان آلمان در برلین می باشد.

اپل پارک و آشنایی با این بنای خارق العاده و مدرن اپلی ها :

جالب است بدانید که بنای اپل پارک مانند یک بشقاب پرنده بر روی زمین طراحی شده است و کمپانی اپل در زمان خرید زمین های ان به دلیل عدم سوء استفاده و طمع فروشندگان و پایین ماندن قیمت اولیه هویت خود را پنهان نگه داشت .

قرار است ۱۲ هزار کارمند اپل به این مکان منتقل شوند و این تعداد از افراد معادل جمعیت ایالت آلند در فنلاند می باشد .

اپل پارک

اپل پارک

۱-کافه رستوران اپل پارک :

کافه رستوران در وسط حلقه این مکان قرار گرفته و گنجایش ۳۰۰۰ مشتری را دارد .این تعداد به اندازه شمار بازیکنان تیم های بسکتبال ، فوتبال ، بیس بال و هاکی آمریکا می باشد .

همه ی پنجره های بیرونی ساختمان نیز حالت خمیده دارند که از حیث اندازه بزرگ ترین و وسیع ترین شیشه های خمیده در جهان به شمار می آیند .

۲-تالار کنفرانس اپل پارک :

این بخش از مهم ترین قسمت های بنای اپل به حساب می اید و ظرفیت ۱۰۰۰ نفر را داراست که به یاد و احترام موسس اپل یعنی استیو جابز نامگذاری شده است .

این مکان بر روی یک تپه در محوطه بنا قرار گرفته و با اطمینان می توان گفت محل رونمایی و معرفی محصولات آینده اپل خواهد بود.

اپل پارک

اپل پارک

۳-پارکینگ ساختمان :

پارکینگ بنای اپل;گنجایش ۱۴۲۰۰ کارمند;را به صورت همزمان دارد;و آماده ی پذیرش;ان هاست .

علاوه بر این استیو جابز;قول داده بودکه جای پارک کافی;نیز برای افراد معلول;تعبیه خواهد;شد تا به مشکلی بر نخورند زیرا خود جابز عادت داشت اتومبیل خود را در محل پارک افراد معلول قرار دهد .

این ساختمان;دارای چهار طبقه فوقانی;و همینطور سه طبقه;در زیر زمین می باشد;از این رو بسیار جادار و وسیع است.

نکته جالب و هوشمندانه ان نظارت و کنترل مداوم پارکینگ و ترافیک ان توسط حس گرها و برنامه های کامپیوتریست. در نتیجه کارکنان از هر لحاظ آسوده هستند .

هم چنین ساختمان;پارکینگ ۳۰۰ جایگاه شارژ;خودرو و ۲۰۰۰ جایگاه دوچرخه نیز دارد که مثل ان در سیلیکون ولی بی همتاست .

۴-فضای سبز داخلی بنا :

مساحت فضای;سبز داخل معادل ۱۲۱۴۱۰ متر مربع;می باشد و در ان باغ های;زردآلو ،زیتون و سیب است.

در کنار این باغستان ها;یک حوض و یک باغچه;پرورش گیاه نیز قرار;داده شده است .

۵-محوطه اپل پارک :

محوطه خانه جدید اپلی ها;به طور کامل متناسب;و سازگار با محیط زیست;است و یکی از کارآمدترین سازه ها در بحث انرژی به شمار می رود.

این بنا انرژی مورد نیاز خود را از منابع تجدید پذیر دریافت می کند . صفحات خورشیدی که بر روی تمام سقف این بنا گذاشته شده این انرژی را تامین می کند .

شرکت اپل در حال حاضر در حدود ۲۴ سرور گاز طبیعی در محوطه ساختمان خود دارد که قادرند به طور تقریبی ۴٫۸ مگا وات انرژی را تولید کنند .

سیستم مخصوص انرژی خورشیدی نیز به نام  MicroGrid   می تواند ۷۵% انرژی مورد نیاز کل این بنای وسیع را در طول زمان های کاری تامین نماید .

اپل پارک

اپل پارک

 

۶-بخش تحقیق و توسعه :

همانطور که پیداست شرکت اپل همواره به دنیال نوآوری و خلاقیت است از این رو حفظ امنیت اطلاعات در این باره حرف او را می زند .

در نتیجه شرکت اپل برای جلوگیری از درز اطلاعات محرمانه به بیرون بنا را به دو ساختمان مجزا تفکیک کرده و ساختمانی را به صورت اختصاصی به بخش توسعه و تحقیقات داده است.

برای ساخت این بنای عظیم هزینه ای برابر ۵ میلیارد دلار صرف شد که بیشتر از تولید ناخالص ملی موریتانی می باشد .