آی مک و قابلیت های آن:

آی مک و قابلیت های آن:آی مک ها نمونه ای جدید و به روز رسانی شده; از نسخه ی آل این وان ها هستند.این نمونه از کامپیوتر ها ;در سال ۲۰۱۲ توسط شرکت اپل ارائه شدند;, و روانه ی بازار شدند.;هنگام کار کردن با این سیستم های فوق العاده ;دنیای دیگری را لمس خواهید کرد.;همچنین ظرافت و زیبایی به کار برده شده; در طراحی این دستگاه جلوه ی ویژه ای به آن بخشیده است. ;و نسبت به دیگر رقبای خود در این زمینه; پیشی گرفته است.

آی مک ها در ابتدای تولید در سایزهای ۵/۲۱ و ۲۷; اینچ ساخته شدند. این دو نوع از آی مک ها به طور کلی ویژگی و قابلیت های یکسانی داشتند. ;ولی طبیعتا آی مک های ۲۷ اینچی از نظر ابعاد; بزرگتر و کمی پر قدرت تر از آی مک های ۵/۲۱ اینچی بودند. از جمله ویژگی های مشترک این آی مک ها میتوان به پردازنه های Core ,کمپانی intel  و… . اشاره نمود.

هر کدام از این آی مک ها دارای ویژگی های مختلفی هستند,;و به گونه ای طراحی شده اند; که این ویژگی ها را با توجه به نیاز و سلیقه ی کاربر می توان ارتقا داد.; ولی به طور کلی برای تولید هر یک از این آی مک ها از فناوری و تکنولوژی روز دنیا بهره گرفته اند. و برای طراحی این آی مک ها کارشناس; و طراحان حرفه ای زمان زیادی را صرف کرده اند; تا به نتیجه رسیده اند.

ویژگی های آی مک:

برای ساخت یک آی مک ایده آل ۸ هسته کافیست, ;ولی استفاده از ۱۸ هسته در ساخت این آی مک ها سرعت فوق العاده ای به این سیستم بخشیده است.; این قابلیت برای ویرایش ویدئوهای ۴k  و تولید افکت های صوتی همچنین انجام فعالیت های حرفه ای به کار گرفته می شود.

در تولید آی مک های جدید ;تراشه های به کار گرفته شده اند. که سرعت این سیستم ها را نسبت به مک بوک های سری قدیمی تا ۳ برابر افزایش داده است.

کمپانی اپل در ساخت آی مک های جدید از پورت های استفاده کرده است, ;که سرعت آن ها بسیار بیشتر از پورت های قبلی ;می باشد. این عمل باعث شده است ;عملکرد کاربر را هنگام کارکردن ;با آی مک ها بیشتر شود. ;و قابلیت های بیشتری در اختیار کاربر قرار دهد.

آی مک و قابلیت های آن

یکی دیگر از ویژگی های آی مک ها اترنت ۱۰GB این سیستم ها است; که باعث می شود; سرعت انتقال داده ها در دسکتاپ بیشتر شود.

نمایشگرآی مک ها:

در طراحی صفحه نمایش ۲۷ اینچی Imac pro  ها از قابلیت هایی استفاده شده است ;که یکی از بهترین و با کیفیت ترین نمایشگرها در بازار شناخته شده اند. ;نمایشگر آی مک ها به گونه است ;که تصویر را مانند تصویر واقعی نمایش می دهد; و از رنگ  و جلوه های طبیعی استفاده شده است,; این قابلیت از آی مک  بسیاری از طرفداران اپل را راضی نگه داشته است.; عملکرد ها و قابلیت های ویژه اپل انرژی زیادی را مصرف میکنند ;و باعث تولید گرمای زیادی می شود ;که اپل با تدابیر مناسبی موفق به حل این  موضوع شده است و جریان هوا و ظرفیت سیستم هوایی این دستگاه را به مقدار زیادی افزایش داده است.

با کیفیت فوق العاده آی مک پروها می توان یک میلیارد رنگ به کار برده شده در تصاویر نمایشگر این دستگاه مشاهده کرد.

تراشه های به کار برده شده در آی مک ها:

استفاده از تراشه های کمکی در آی مک ها برای کاربران موضوع عجیبی نبود. زیرا قبل از ورود این آی مک ها به بازار توضیحاتی مبنی بر ارائه ی آی مک ها همراه با تراشه های کمکی ارائه داد. از آن جایی که این پردازنده های کمکی وظیفه ی پردازش محتوای داخلی را بر عهده دارند, نیازی به پردازنده ی اصلی ندارند.

حافظه آی مک پرو:

با به کاربردن حافظه داخلی در آی مک ها با حافظه ی ۴ ترابایتی و ۱۲۸ گیگابایتی, استفاده کنندگان را بی نیاز از استفاده ی هاردهای جانبی میکند و این باعث افزایش سرعت کاربر هنگام کار کردن با دستگاه می شود. این ویژگی به تنهایی میتواند تنها دلیل شما برای خرید سیستم های آی مک باشد.

به کاربردن ۴ پورت و امکان اتصال همزمان دو نمایشگر و همچنین پورت فوق العاده ی ۱۰GB همگی باعث شده اند,هنگام کارکردن با این دستگاه سرعتی ۱۰ برابر نسبت به سیستم های قبلی را در اینترنت تجربه کنیم.

یکی از ویژگی های چشمگیر آی مک ها میزان مصرف انرژی آن ها میباشد, اپل با به کاربردن قابلیت های خود تنوانسته است چیزی حدود ۵۰% از میزان مصرف را در آی مک ها کاهش دهد. که این ویژگی مورد توجه بسیاری از کاربران اپل قرار گرفت.

آی مک و قابلیت های آن

همانطور که میدانید دیسک های سخت نسبت به دیسک های فلش (دیسک نرم) سرعت پایین تری دارند و به همین دلیل دیسک های فلش ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند. اما سرعت انتقال فایل آن ها بسیار بالا می باشد. در یک نمونه از آی مک های اپل به نام Fusion Drive این دو نوع دیسک با یکدیگر به کار گرفته شده اند. که از لحاظ فضا از دیسک سخت که فضای بیشتری دارد استفاده شده است و از لحاظ سرعت از دیسک های فلش اسفاده کرده اند و قابلیت ویژه ای به این دسته از آی مک ها بخشیده است.

درگاه آی مک ها:

کاربران در نمونه های جدید آی مک ها لازم نیست نگران کمبود پورت باشند; زیرا به اندازه ی کافی درگاه در پشت صفحه نمایش این دستگاه جا داده شده است, که کاربران را در این مورد بی نیاز کرده است;. و این امکان را به کاربران میدهد; که هرگونه کابل و وسایل جانبی را به آی مک خود متصل کنند.

در آی مک ها ویژگی iCloud  نیز به کار گرفته شده است, ;که به شما اجازه میدهد; تا از داده ها و فایل های شخصی خود محافظت کنید و در میان iDevice به اشتراک بگذارید.

نرم افزار های سیسیتم عامل اپل نسبت به نرم افزارهای به کاررده شده در ویندوز از نظرکیفیت به هیچ عنوان قابل مقایسه نیستند.

نگهداری آی مک:

این نکته شاید برای بسیاری از کاربران حائز اهمیت باشد ;که سیستم های اپل نسبت به سیستم های ویندوز کمتر دچار ویروس می شوند و نگهداری از دستگاه هایی با سیستم عامل شرکت اپل برای کاربران کار راحت تری می باشد.

آی مک و قابلیت های آن  آی مک و قابلیت های آن  آی مک و قابلیت های آن  آی مک و قابلیت های آن  آی مک و قابلیت های آن   آی مک و قابلیت های آن   آی مک و قابلیت های آن  آی مک و قابلیت های آن