در آمد شرکت اپل

در آمد شرکت اپل : شرکت اپل به; عنوان اولین شرکت فناوری از لحاظ در آمد توانسته ;پیشتاز تر از شرکت های بسیار بزرگ انرژی حرکت کند.

هیچ کدام از شرکت های جهان  ;و حتی شرکت های بزرگ انرژی نتوانسته اند به اندازه شرکت; اپل کسب در آمد داشته باشند.

شرکت اپل توانسته است ;در یک دوره ی سه ماهه ۱۸ میلیارد دلار سود کند !!!

این مثال میتواند توضیح ;کاملی در رابطه با درآمد بالای این شرکت; در اختیار شما قرار بدهد.

اگر یک دسته اسکناس ;۱۰۰ دلاری از جیب آقای کوک، مدیرعامل این شرکت و یا حتی ;تیم همکاران او به زمین بیفتد در همان چند ثانیه که ;برای برداشتن آن زمان صرف میکنند شرکت اپل بیش از; هزار دلار در آمد کسب میکند.

این شرکت روزهای فراموش نشدنی; را پشت سر گذاشته و در روز های پایانی سال ۲۰۱۴ فروش فوق العاده ;آیفون ۶ در روز های نزدیک به کریسمس توانست رکورد جدیدی ;را برای این شرکت به ارمغان بیاورد. ;شرکت اپل توانست در زمان کمتر از ۳ ماه به سودی ;بالغ بر ۱۸ میلیارد دلار دست یابد.

این رکورد را هیچ کشوری هنوز نتوانسته ;در عرض کمتر از سه ماه به دست بیاورد.; اگر بخواهیم دقیق تر به این موضوع نگاه کنیم، ;باید بگوییم درآمد شرکت اپل به مبلغ۱۹۵ میلیون دلار; در روز،۸٫۱ میلیون دلار در در ساعت، تقریبا ۱۳۶ هزار دلار; در دقیقه و ۲۶۴ دلار در هر ثانیه  رسیده بوده.

شرکت بزرگ گاز پروم در سه ماهه; ابتدایی سال ۲۰۱۱ سودی برابر ۱۶٫۲۴ میلیارد دلار; به دست آوردند که تا قبل از اینکه شرکت; اپل گزارش مالی خود را اعلام کند آن شرکت; رکورد دار بود.

از نظر سایت آلمانی اشپیگل اگر; تورم را برای سود شرکت گاز پروم از سال ۲۰۱۱; تا پایان ۲۰۱۴ حساب میکردیم سود این شرکت سودی ۱۷٫۰۹; میلیاردی بود، که همچنان از رکورد تازه ی ;شرکت اپل پایین تر بود.

 شرکت اپل پیشتازتر از همه ی شرکت ها; از جمله گاز پروم، رویال داچ شل و اکسان موبیل می باشد; و برای اولین بار یک شرکت الکترونیکی – فناوری; پیشتاز همه ی شرکت های انرژی است.

مهم تر این است که ۵۶ درصد از; درآمد اپل از فروش آیفون در سال ۲۰۱۴ بوده است.; اپل توانست نشان دهد که برترین برند; در میان رقبای دیگرش است، و سهم بسیاری را در ;خرید برای سال نو داشته و میتوان ;گفت این شرکت دو; سوم سود خود را از فروش آیفون به دست آورده.

یکی از مقاومت هایی که شرکت; اپل داشت مقاومت در برابر تغییر صفحه; نمایش بود. اما دیری نپایید که آیفون۶ با ;صفحه نمایشگر بزرگتر از مدل های; قبلی خود وارد بازار شد و با ;تقاضای زیادی مواجه شد.

(سی ان بی سی) در مصاحبه ای ;که با گروه کوک انجام داده است نقل میکند: این شرکت در; روزهای پایانی هر چه قدر که توان داشته; آیفون تولید کرده. تیم کوک به منظور صحبت در رابطه با گزارش مالی; اپل کنفرانسی را برگزار کرد ;و گفت: (لازم میدانم از تمام مشتریانی که خرید از شرکت ;اپل داشته اند بابت رقم زدن یک فصل مالی; فوق العاده تشکر بکنم، استقبالی که از محصولات ;جدید شد در سه ماهه گذشته  به بالا ترین درجه خود رسید; و یک رکورد تاریخی را به ثبت رساند.در آمد شرکت در; مقایسه با سال قبل رشد ۳۰ درصدی داشته است. شرکت; موفق به فروش  ۱۰۱ میلیون دستگاه از اکتبر تا دسامبر; سال ۲۰۱۴ شد که علاوه بر ثبت رکورد تاریخی در مقایسه; با یک سال گذشته شد رشد چشمگیر ۳۰ درصدی; داشته است.

دستگاه های به فروش رسیده:

 ۷۴٫۵ میلیون عدد آیفون ;(۵۱ میلیون آیفون در سال ۲۰۱۳)

۲۱٫۴ میلیون آیپد، ۵٫۵ میلیون ;عدد مک، ۲٫۶ میلیون عدد آیپاد

اما بازار برای فروش تبلت اپل در; روزهای پایانی سال نبود، در مقایسه با سال ۲۰۱۳ درصد; فروش اپل ۱ درصد کاهش داشته ;است. میتوان گفت بازار فروش آیپد; از آغاز سیرنزولی داشته ولی همچنان; یکی از تولیدات اصلی این شرکت; این محصول خواهد بود. ولی فروش دستگاه های; مک افزایش ۱۴ درصدی داشته ;به نسبت سال ۲۰۱۳ و به ۵٫۵۲ میلیون دستگاه رسیده است.

سهام داران شرکت اپل از سودی که این ;شرکت کسب میکند بی بهره نیستند و مبالغ زیادی ;نصیب این سرمایه گذاران میشود.

بیشترین فروش اپل در کشور; چین اتفاق می افتد، ۲۱ درصد از سود اپل از ;این کشور به دست می آید.

گزارشی که موسسه کانالیزدر رابطه با فروش; محصولات اپل در چین داشته است به این صورت است ;که در سه ماه ۱۱ میلیون دستگاه به فروش رسیده.

گوشی آیفون در چین در سال; پیش بیشترین فروش را دربین انواع گوشی های همراه هوشمند; به خود اختصاص داده است، آن هم در; شرایطی که تقاضا برای خرید گوشی های همراه با قیمت های مناسب; زیاد است وقیمت گوشی های اپل بالا. ;اما بلند پروازی های اپل تا بی نهایت ادامه دارد و در; جدید ترین محصول اپل فروش خود; را آغاز کرده و حالا فروش ساعت هوشمند; اپل در اکثر جهان از فروردین ۹۴ آغاز; خواهد شد و فروش این; محصول میتواند درآمد اپل را بیشتر ;و بیشتر بکند.

در آمد شرکت اپل    در آمد شرکت اپل     در آمد شرکت اپل   در آمد شرکت اپل    در آمد شرکت اپل     در آمد شرکت اپل  در آمد شرکت اپل  در آمد شرکت اپل